RUN4ALL Ambassadører Herre

 

 

Omar v. COPRUN i Århus

Omar Hassan Omar

Årgang: 1990

Personlige Rekorder:

3000m: 8.16.97 (Marselis Hotel Aarhus Nordic Ch./5. juni)

5000m 14.41 (DM 2016/Århus)

5 km: 14.58 (30.4.18) fra tid: 15.07

10 km: 31.30 (DM Landevej 2016)

1/2 Marathon: 1.08.20 (Cph. 1/2 Marathon 16)

 

Resultater 2015:

2. plads City 2 løbet/5 km

Resultater 2016:

1. plads BMW Strandparkløbet/5 km, 2. plads BMW Strandparkløbet 10 km, 1. plads Århus 1/2 Marathon, 2. plads Eremitageløbet, 2. plads Vejle Ådal 10 km

Resultater 2017: 1. plads Nørrebroløbet/5 km, 1. plads Esrum Sø/Kongeetapen, 1. plads Odense 1/2 Marathon, 1. plads Vejle Ådals løbet 1/2 Marathon

Resultater 2018: 1. plads NYE Egå Engsø Rundt/10 km, 1. plads Århus Havneløb/5 km, 1. plads BMW Havneløbet, Sparta,10 km, 1. plads Esrum Sø/Kongeetapen, 1. plads Odense 1/2 Marathon, 1. plads Forsikring Danmark Stjerneløbet/6 km

Marcus Rønn:

Årgang: 1993

Marcus træner til dagligt i Blovstød Løverne (også tidligere i Køge Atletik) og folder sig ud i Cross-løb og Baneturneringen. Marcus er samtidig også tilknyttet FULLPERFORMANCE-Teamet

Personlige rekorder:

3000 m: 8.49

5000m Bane: 14.55.37

5 km: 15.06

10 km: 31.23 (Royal Run/21. maj)

Marcus Rønn vendte i maj hjem efter et udlandseventyr og har varslet om rigtig god form til de kommende motionsløb og bane-turneringer.

Der er helt sikkert et par nye personlige rekorder i vente for Marcus.

Vi ønsker Marcus alt mulig held og lykke og glæder os til at træne med ham og følge ham.

Resultater 2014: 2. plads i Christianhavner Milen (Maj), 2. plads Salomon Trail Tour (September), 1. plads Tårnby Løbet (10 km), 1. plads Champagne Galoppen (5 km)

Resultater 2015: Pt. Langtidsskadet.

Resultater 2016: 1. plads Hedelandsløbet (6 km) NY Løbsrekord

Resultater 2017: 1. plads Trailman Summer Serie/Rude Skov/6 km, 1. plads Traiman Visit Austria, 1. plads Solrød Rundt Løbet/10 km, 9. plads i Cross Nationals/1. afd., 6. plads I Cross Nationals/2. afd, 1. plads DGI Cross/2. afd./9km

Resultater 2018: 1. plads i Trailman Geels/6km, 1. Plads i TåstrupLøbet/5km/Januar, 1. plads i Trailman i Boserup Skov/6km, 1. plads DGI Cross/5. afd./)9 km, 1.plads Hedeland naturtrail/10 km, 1. plads Urban Trail/Bispebjerg, 5. plads Royal Run/10km/Kbh., 1. plads Hedeland/13 km/juni, 1. plads Solrød Løbet/12. km, 2. plads Eremitageløbet, 1. plads Frost Cup, 1. afd./6km, 1. plads Frost Cup, 2. afd./6km

Resultater 2019:

2. plads/Sparta Test 1